Foukaná dřevovláknitá izolace - CLIMAWOOD®

Foukaná dřevovláknitá izolace je složena z čistých volných dřevěných vláken, která nabízí opravdu spolehlivou tepelnou, ale i zvukovou izolaci.

Stejně jako všechny foukané izolace dokonale vyplňuje všechny duté prostory, nevytváří se tak mezery a spáry, kterými by teplo v budoucnu unikalo ven.

Tato izolace může nabídnout stejné výhody jako přírodní dřevo, mezi které patří zejména jeho trvanlivost, stabilita a velmi známé izolační vlastnosti. Výroba dřevovláknité izolace spočívá na základě rozvlákňování borového dřeva, při kterém se do materiálu přidává fosfát amonný a kyselina boritá. Nabídnout tak může dokonalou ochranu proti škůdcům, ale i plísním, a to se vzrůstajícím ohledem na životní prostředí. Nutné je však samotnou izolaci ochránit proti povětrnostním vlivům.

Využití dřevovláknité izolace je pro zateplení a protihlukové opatření vnějších, ale i vnitřních konstrukcí. Samotná aplikace probíhá pomocí volného foukání, nebo za pomoci tzv. objemového plnění do před připravených dutin stěn, stropů či střešních prostor. Strukturou materiálu nemohou vznikat tolik nechtěné spáry, jelikož se izolace dostane i do těžce dosažitelných oblastí.

Současná technologie foukání zajišťuje rychlou práci a hladký přesun materiálu, proto při aplikaci nevznikají žádné odpady.

 


 


ADW 2005 – univerzální foukací agregát určený pro pneumatický transport granulovaných izolačních materiálů


Jedná se o nízkotlaký systém s možností všestranného použití pro předem připravené materiály k vytvoření požadované izolační vrstvy tzv. nafoukáním.

Používané materiály:

 • celulóza, 
 • skelná vata
 • minerální vata
 • dřevěné vlny 
 • EPS granuláty


Hlavní výhody agregátu ADW 2005:

 • nízká objemová hustota přepravovaných materiálů, díky přepravě materiálu skrze dopravní ventilátor, kde je provzdušňován a homogenizován, 
 • snadné ovládání, 
 • ochrana proti zablokování mobility potrubí,
 • přesné ovládání podavače pomocí vektorového střídače
 • výkon až 600 kg / h při podávání materiálu do výšky 15 m

Výšky krmení pro jednotlivé materiály:

 • foukaná celulózová izolace se sypnou hustotou 30 - 40 kg / m3 až do výše 50 m,
 • foukané skelné vlákno se sypnou hustotou 15 - 25 kg / m3 až do výše 75 m
 • foukaná kamenná/dřevovláknitá izolace se sypnou hustotou 30 - 45 kg / m3 do výšky 60 m
 • foukaná izolace z minerálního vlákna se sypnou hustotou až 120 kg / m3 do výšky 15 m

Zdarma nabízíme

Poradíme Vám s řešením tepelných úniků pomocí zaměření termokamerou a zpracováním protokolu čí výběrem vhodného izolantu.

Může vás zajímat

Foukaná celulózová izolace - CLIMATIZER PLUS®

Foukaná celulózová izolace - CLIMATIZER PLUS®

Speciální izolační materiál , jehož výroba probíhá recyklací novinového papíru, zaznamenal v poslední době velký boom, a to díky čím dál vetší oblibě pořizovaní dřevostaveb.
Foukané skelné vlákno - CLIMAGLASS®

Foukané skelné vlákno - CLIMAGLASS®

Skelná vata je jedna z nejznámějších vláknitých izolací , které současné stavebnictví používá k zateplení obytných objektů .
Foukaná minerální izolace - CLIMASTONE®

Foukaná minerální izolace - CLIMASTONE®

Jedná se o tepelnou izolaci vyrobenou na bázi roztavené horniny čediče, což je vlastně sopečná vyvřelina, hornina, tudíž se v tomto případě jedná o přírodní materiál. Sopečná hornina - čedič se při výrobě této izolace taví, rozvlákňuje a přidáním pojiva vzniká ona kamenná vlna (čedičová vlna), kterou můžeme často …
Foukaný grafitový polystyren - CLIMASTYREN®

Foukaný grafitový polystyren - CLIMASTYREN®

Pokud jste se rozhodli zateplit svůj dům a nechce se vám složitě vyměřovat prostory k zateplení nebo se Vám jednoduše standardní izolace zdají drahé, můžete najít řešení v sypaném polystyrenu .
Foukaná izolace

Foukaná izolace

Tato izolace se řadí mezi nejefektivnější variantu aplikace tepelných izolací a je tak vhodná k zateplení různých částí domu a do všech typů staveb od starších domů, novostaveb, po dřevostavby, nízkoenergetické - pasivní domy, dále pro zateplení hal, garáží aj.