Stříkaná HYDRO izolace - Polyurea

Jedná se o dvousložkový hydroizolační systém na bázi polyuretanového elastomeru - polyurea. Tento systém izolace se aplikuje nástřikem, díky čemuž vytváří pružnou a plně vodotěsnou membránu, která je navíc vysoce odolná proti UV záření.

Jelikož se jedná o těsnící materiál, vysoce voděodolný, využití najde především jako hydroizolace střech, dále základových desek, různých jímek, či bazénů. Protože funguje velmi dobře jako antikorozní ochrana kovových i betonových povrchů, lze jej použít k izolaci balkónů nebo lodžií, které jsou vystaveny permanentně nepříznivým vlivům počasí.

V aplikaci se jedná o velmi rychlý systém pomocí bezvzduchového nástřiku či štětcem v jedné vrstvě a zasychání samotné směsi dochází v řádu sekund. Stříkaná Polyurea je ekologicky a zdravotně nezávadná, jelikož neobsahuje žádná ředidla, může tak přijít i do styku s pitnou vodou, a proto je použitelná na jakýkoliv podklad.

Mezi základní vlastnosti pěny patří:

 • vyrovnanost

 • rychlost aplikace a pružnost

 • teplotní odolnost, bezpečnost a tím i její ekologičnost

Fyzikálně-mechanické vlastnosti této izolace:

 • zachování flexibility při -30 °C

 • vodotěsnost – 0,0 l/m²

 • reakce na oheň – třída E – samozhášivý materiál

 • faktor difuzního odporu – 4517

 • teplotní odolnost materiálu minimálně 80 °C

 • podkladová přilnavost – ocel (minimálně) – 0,8 MPa, beton (minimálně) – 0,9 MPa.

Polyurea napodobuje všechny nedokonalé spoje podkladu, přičemž si dokáže uchovat své kvalitativní vlastnosti a navíc disponuje maximální odolností vůči různým oděrům nebo kompresím.

Na výběr je početná barevná škála provedení, která je značnou výhodou pro pohodlné sladění celkového estetického dojmu. Co se týče údržby, je polyurea mikrobiologicky stabilní, snadno se čistí a je schopna perfektně vyplnit spoje či rohy izolované plochy. Dokonce je schopná snášet i poškození, k němuž může dojít vlivem různých chemikálií či ropných produktů.

V současnosti pracujeme na základě několikaletých zkušeností s výrobky URESPRAY P500, URESPRAY F100, nebo URESPRAY S 004, které jsou dosud nejdokonalejšími ochrannými materiály s širokou oblastí aplikačních použití. K ochraně polyurey před UV zářením a nepříznivými vlivy počasí používáme alifatický nátěr ALISYN FA popřípadě akrylový ACUTHAN AQ 3300, ten v odstínech šedé, červené nebo zelené.


 

Reactor E-10hp - vysokotlaké zařízení pro nástřik hydroizolace a polyuretanových pěn 


Jedná se o velmi výkonné zařízení, schopné vysokého tlaku, který je pro dokonalý nástřik pur pěny a polyurey nezbytný. Díky inovativnímu systému pro zvyšovaní tepla a izolovaným nádržím dochází v zařízení k rychlejšímu ohřevu materiálu. Materiál k nanášení je tak v podstatě připraven k nástřiku do 20 minut.

Reactor E-10hp nevyžaduje svůj vlastní generátor, je totiž schopný pracovat na standardní síti domu. Ocenitelná je také lehkost stroje, a tím i jeho snadné přenášení

Reaktor E-10hp a jeho výhody:

 • využít ho lze také pro různé nádrže, úložné prostory nákladních automobilů, či k zajištění druhotné izolace a hydroizolace např. sekundární prevence úniku splašků 
 • reaktor ohřívá materiál rychle a tím zvyšuje produktivitu
 • je přenosný, kompaktní a snadno ovladatelný
 • využití elektrické energie přes standardní elektrickou zásuvku v místě, kde probíhá nástřik. Žádné zbytečné generátory navíc.
 • cenově dostupné řešení hydroizolace

Zdarma nabízíme

Poradíme Vám s řešením tepelných úniků pomocí zaměření termokamerou a zpracováním protokolu čí výběrem vhodného izolantu.