PUR pěna s otevřenou buněčnou strukturou - měkká pěna

Měkká PUR pěna je lehká, dvoukomponentní a strojně zpracovávaná polyuretanová pěna s převážně otevřenou buněčnou strukturou na vodní bázi. Tento materiál se vyznačuje vylepšeným koeficientem tepelné vodivosti, má vynikající paropropustnost, či velmi dobré zvukově izolační parametry ( tj. zvuková neprůzvučnost). Vhodná je především pro izolaci podkroví, stropů nebo stěn.

Hlavní výhody PUR měkké pěny:

 • bezspárová tepelná izolace s absolutní přilnavostí k povrchu

 • dokonalé zatěsnění důležitých a složitých tvarovaných povrchů

 • nízká hmotnost izolační vrstvy

 • v letním období brání zbytečnému prohřívání objektu

 • schopnost difúze vodních par (paropropustnost) – velmi nízký difúzní odpor

 • vysoká odolnost agresivnímu prostředí

 • výborná akustická izolace a neprůzvučnost konstrukce

 • silné zpevnění sendvičové konstrukce, zamezení vibrací

 • zdravotní nezávadnost

Systém izolace měkké PUR pěny je klasifikován do třídy E, a tudíž se jedná o samozhášivou pěnu. Proto se jedná, v případě jakéhokoliv ohrožení požárem, o velmi bezpečný materiál.

Systém izolace pomocí měkké PUR pěny je ve všech hygienických a ekologických ohledech absolutně zdravotně nezávadný. Neobsahuje žádné formaldehydy, ani CFC nebo HCFC látky, či další dráždivé látky z hlediska VOCs. Tento materiál také neobsahuje žádná vlákna. Každý izolační materiál musí mít platný atest.
 


Reactor E-10hp - vysokotlaké zařízení pro nástřik hydroizolace a polyuretanových pěn 


Jedná se o velmi výkonné zařízení, schopné vysokého tlaku, který je pro dokonalý nástřik pur pěny a polyurey nezbytný. Díky inovativnímu systému pro zvyšovaní tepla a izolovaným nádržím dochází v zařízení k rychlejšímu ohřevu materiálu. Materiál k nanášení je tak v podstatě připraven k nástřiku do 20 minut.

Reactor E-10hp nevyžaduje svůj vlastní generátor, je totiž schopný pracovat na standardní síti domu. Ocenitelná je také lehkost stroje, a tím i jeho snadné přenášení

Reaktor E-10hp a jeho výhody:

 • využít ho lze také pro různé nádrže, úložné prostory nákladních automobilů, či k zajištění druhotné izolace a hydroizolace např. sekundární prevence úniku splašků 
 • reaktor ohřívá materiál rychle a tím zvyšuje produktivitu
 • je přenosný, kompaktní a snadno ovladatelný
 • využití elektrické energie přes standardní elektrickou zásuvku v místě, kde probíhá nástřik. Žádné zbytečné generátory navíc.
 • cenově dostupné řešení hydroizolace

Zdarma nabízíme

Poradíme Vám s řešením tepelných úniků pomocí zaměření termokamerou a zpracováním protokolu čí výběrem vhodného izolantu.

Může vás zajímat

PUR pěna s uzavřenou buněčnou strukturou - tvrdá pěna

PUR pěna s uzavřenou buněčnou strukturou - tvrdá pěna

Jedná se o dvoukomponentní, polyuretanovou pěnu s převážně uzavřenou buněčnou strukturou. Aplikace probíhá v různých objemových hmotnostech od 30 do 60 kg/m3. Získání potřebné izolace probíhá vysokotlakým nástřikem na daný podklad, který mohou tvořit například ocelové plechy nebo z barevných kovů.
PUR pěna pro střešní izolace

PUR pěna pro střešní izolace

PUR pěna pro střešní izolaci je primárně určena pro zateplení či rekonstrukci plochých, šikmých či jakkoliv tvarovaných střech. Jedná se o tepelně - hydroizolační systém vytvářející bezsparou izolační nenasákavou vrstvu a to přímo na povrchu, který má být izolován. Zpracování izolace tímto způsobem probíhá obvykle …
Stříkaná izolační pěna

Stříkaná izolační pěna

Nejvíce žádaná tepelná izolace současné doby je stříkaná izolační pěna . Jedná se o zateplení nové generace , která bezvadně přilne ke všem materiálům. Nejenže po její aplikaci nevznikají žádné netěsnosti a tepelné mosty, ale díky jejím izolačním schopnostem lze reálně snížit náklady na vytápění až o 50% .