Foukaná izolace

Tato izolace se řadí mezi nejefektivnější variantu aplikace tepelných izolací a je tak vhodná k zateplení různých částí domu a do všech typů staveb od starších domů, novostaveb, po dřevostavby, nízkoenergetické - pasivní domy, dále pro zateplení hal, garáží aj.

Materiál, který nejčastěji používáme je sypaný, vyjmenovat lze známý polystyren, celulózu, ale i skelné vlákno. Takový polystyren je lehký, nezatěžuje konstrukci domu a navíc má skvělé izolační vlastnosti. V případě požáru rychle ustupuje od ložiska ohně a škodná jako jsou například hlodavci jej nemají rádi.

Výhodou sypaného materiálu je, že ho lze zafoukat do veškerých dutin v půdních prostorech, stropů, podlah, ale také obvodových stěn, mezi krokve šikmých střech atd. Při jejím pokládání je nutné vytvořit tzv. kapsu z netkané textilie, aby se izolace nevyfoukala ven, např. skrze střechu.

Zdarma nabízíme

Poradíme Vám s řešením tepelných úniků pomocí zaměření termokamerou* a zpracováním protokolu či výběrem vhodného izolantu.

*Měření termokamerou je zdarma v případě závazné objednávky či realizované zakázky. V případě zájmu pouze o službu „měření termokamerou“ je realizace zpoplatněna.