PUR tvrdá pěna

PUR pěna pro střešní izolaci je primárně určena pro zateplení či rekonstrukci plochých, šikmých či jakkoliv tvarovaných střech. Jedná se o tepelně - hydroizolační systém vytvářející bezsparou izolační nenasákavou vrstvu a to přímo na povrchu, který má být izolován. Zpracování izolace tímto způsobem probíhá obvykle vysokotlakým nástřikem na podklad, který mohou tvořit například asfaltové pásy, ocelové plechy, plechy z barevných kovů, nebo také betonový podklad, vláknocementové, cementovláknité desky, laminát aj. Tvrdá PUR pěna se používá také pro izolaci podlah pod podlahové topení.

Tento systém lze kombinovat s vrstvou stabilizovaného EPS, který slouží jako doplňková tepelná izolace. V případě jeho použití v exteriéru se doplňuje o druhou, tzv. UV ochrannou vrstvou, chránící vrstvu pěny proti nežádoucím účinkům slunečního záření, zároveň také vůči dalším klimatickým vlivům. Pro zajištění dostatečné ochrany této izolace se používají speciální akrylové nebo silikonové nátěry s životností v řádu i desítek let.
 

Hlavní výhody PUR pěny pro střešní izolace:
 

  • celoplošná a bezespárová vodotěsná izolace

  • perfektní tepelná izolace bez tepelných mostů

  • nízké statické zatížení stavby

  • tepelný odpor přesně úměrný tloušťce vrstvy izolace

  • absolutní přilnavost vrstvy pěny k podkladu a tím zatěsnění složitých tvarových podkladů

  • vysoká odolnost agresivnímu prostředí a biologickým vlivům

  • plně pochůzná vrstva
     

Systém izolace PUR střešní pěny je klasifikován do třídy E, a tudíž se jedná o samozhášivou pěnu. Proto se jedná, v případě jakéhokoliv ohrožení požárem, o velmi bezpečný materiál.

Systém izolace PUR střešní pěny je ve všech hygienických a ekologických směrech absolutně nezávadný.

Neobsahuje žádné formaldehydy, CFC nebo HCFC látky, či jiné dráždivé látky z hlediska VOCs. Tento materiál neobsahuje žádná vlákna. Každý izolační materiál musí mít platný atest.
 

Zdarma nabízíme

Poradíme Vám s řešením tepelných úniků pomocí zaměření termokamerou* a zpracováním protokolu čí výběrem vhodného izolantu.

*Měření termokamerou je zdarma v případě závazné objednávky či realizované zakázky. V případě zájmu pouze o službu „měření termokamerou“ je realizace zpoplatněna.

Může vás zajímat

PUR pěna s otevřenou buněčnou strukturou - měkká pěna

PUR pěna s otevřenou buněčnou strukturou - měkká pěna

Měkká PUR pěna je lehká, dvoukomponentní a strojně zpracovávaná polyuretanová pěna s převážně otevřenou buněčnou strukturou na vodní bázi. Tento materiál se vyznačuje vylepšeným koeficientem tepelné vodivosti, má vynikající paropropustnost, či velmi dobré zvukově izolační parametry ( tj. zvuková neprůzvučnost). Vhodná …
PUR pěna s uzavřenou buněčnou strukturou - polotvrdá pěna

PUR pěna s uzavřenou buněčnou strukturou - polotvrdá pěna

Jedná se o dvoukomponentní, polyuretanovou pěnu s převážně uzavřenou buněčnou strukturou. Aplikace probíhá v různých objemových hmotnostech od 30 do 60 kg/m3. Získání potřebné izolace probíhá vysokotlakým nástřikem na daný podklad, který mohou tvořit například ocelové plechy nebo z barevných kovů.
Stříkaná izolační pěna

Stříkaná izolační pěna

Nejvíce žádaná tepelná izolace současné doby je stříkaná izolační pěna . Jedná se o zateplení nové generace , která bezvadně přilne ke všem materiálům. Nejenže po její aplikaci nevznikají žádné netěsnosti a tepelné mosty, ale díky jejím izolačním schopnostem lze reálně snížit náklady na vytápění až o 50% .