Foukaná minerální izolace

Jedná se o tepelnou izolaci vyrobenou na bázi roztavené horniny čediče, což je vlastně sopečná vyvřelina, hornina, tudíž se v tomto případě jedná o přírodní materiál. Sopečná hornina - čedič se při výrobě této izolace taví, rozvlákňuje a přidáním pojiva vzniká ona kamenná vlna (čedičová vlna), kterou můžeme často znát pod názvem minerální vata.

Použití kamenné vaty pro její vynikající tepelně - izolační vlastnosti uvítáme v potřebě ochrany fasád domů. V zimě se materiál chová tak, že zaručí teplo uvnitř domu, v létě naopak ochrání dům od příliš velkého horka. Díky přírodnímu původu je materiál velice prodyšný, a tím i vynikající pro udržení vnitřního klimatu. Izolační efekt kamenné vlny udržuje stabilně vyšší teplotu vnitřního povrchu stěn a nemůže tedy docházet k často tolik nechtěnému faktu, a to prochladnutí stěn.

Další výhodou jsou výborné akustické vlastnosti materiálu, v případě nechtěného požáru dokáže izolační systém z kamenné vlny kvalitně ochránit konstrukci před jeho účinky.

Zateplení kamennou vatou, se hodí na suché a rovné povrchy, kde nesmí být zdivo poškozeno vlhkostí od základu. Pokud už základy poškození vlhkostí vykazují, je třeba tyto defekty včas odstranit a zamezit tak dalšímu pronikání vlhkosti. Jedině až poté můžeme přistoupit k zateplení kamennou vlnou. Materiál je difúzní a dokáže určitou vlhkost ve zdivu odvětrat, avšak za použití vhodných lepidel a omítkovin.

Kamennou vlnu tak lze využít k zateplení novostaveb, ale i starších domů, které bývají často vyzděny z vepřových cihel, kamenného nebo smíšeného zdiva. Kamenná vlna tak může splnit vaše požadavky, jako je akustický útlum, nebo zajištění paropropustné souvrství fasády. Značně prodlužuje životnost celé stavby a zaručí vhodnou ochranu v případě náhlého ohrožení domu požárem.


ADW 2005 – univerzální foukací agregát určený pro pneumatický transport granulovaných izolačních materiálů


Jedná se o nízkotlaký systém s možností všestranného použití pro předem připravené materiály k vytvoření požadované izolační vrstvy tzv. nafoukáním.

Používané materiály:

 • celulóza, 
 • skelná vata
 • minerální vata
 • dřevěné vlny 
 • EPS granuláty


Hlavní výhody agregátu ADW 2005:

 • nízká objemová hustota přepravovaných materiálů, díky přepravě materiálu skrze dopravní ventilátor, kde je provzdušňován a homogenizován, 
 • snadné ovládání, 
 • ochrana proti zablokování mobility potrubí,
 • přesné ovládání podavače pomocí vektorového střídače
 • výkon až 600 kg / h při podávání materiálu do výšky 15 m

Výšky krmení pro jednotlivé materiály:

 • foukaná celulózová izolace se sypnou hustotou 30 - 40 kg / m3 až do výše 50 m,
 • foukané skelné vlákno se sypnou hustotou 15 - 25 kg / m3 až do výše 75 m
 • foukaná kamenná/dřevovláknitá izolace se sypnou hustotou 30 - 45 kg / m3 do výšky 60 m
 • foukaná izolace z minerálního vlákna se sypnou hustotou až 120 kg / m3 do výšky 15 m

Zdarma nabízíme

Poradíme Vám s řešením tepelných úniků pomocí zaměření termokamerou* a zpracováním protokolu čí výběrem vhodného izolantu.

*Měření termokamerou je zdarma v případě závazné objednávky či realizované zakázky. V případě zájmu pouze o službu „měření termokamerou“ je realizace zpoplatněna.

Může vás zajímat

Foukaná celulózová izolace

Foukaná celulózová izolace

Speciální izolační materiál , jehož výroba probíhá recyklací novinového papíru, zaznamenal v poslední době velký boom, a to díky čím dál vetší oblibě pořizovaní dřevostaveb.
Foukaný polystyren

Foukaný polystyren

Pokud jste se rozhodli zateplit svůj dům a nechce se vám složitě vyměřovat prostory k zateplení nebo se Vám jednoduše standardní izolace zdají drahé, můžete najít řešení v sypaném polystyrenu .
Foukané skelné vlákno

Foukané skelné vlákno

Skelná vata je jedna z nejznámějších vláknitých izolací , které současné stavebnictví používá k zateplení obytných objektů .
Foukaná dřevovláknitá izolace

Foukaná dřevovláknitá izolace

Foukaná dřevovláknitá izolace je složena z čistých volných dřevěných vláken , která nabízí opravdu spolehlivou tepelnou, ale i zvukovou izolaci .
Foukaná izolace

Foukaná izolace

Tato izolace se řadí mezi nejefektivnější variantu aplikace tepelných izolací a je tak vhodná k zateplení různých částí domu a do všech typů staveb od starších domů, novostaveb, po dřevostavby, nízkoenergetické - pasivní domy, dále pro zateplení hal, garáží aj.