PUR pěna s otevřenou buněčnou strukturou - měkká pěna

Měkká PUR pěna je lehká, dvoukomponentní a strojně zpracovávaná polyuretanová pěna s převážně otevřenou buněčnou strukturou na vodní bázi. Tento materiál se vyznačuje vylepšeným koeficientem tepelné vodivosti, má vynikající paropropustnost, či velmi dobré zvukově izolační parametry ( tj. zvuková neprůzvučnost). Vhodná je především pro izolaci podkroví, stropů nebo stěn.

Hlavní výhody PUR měkké pěny:

  • bezspárová tepelná izolace s absolutní přilnavostí k povrchu

  • dokonalé zatěsnění důležitých a složitých tvarovaných povrchů

  • nízká hmotnost izolační vrstvy

  • v letním období brání zbytečnému prohřívání objektu

  • schopnost difúze vodních par (paropropustnost) – velmi nízký difúzní odpor

  • vysoká odolnost agresivnímu prostředí

  • výborná akustická izolace a neprůzvučnost konstrukce

  • silné zpevnění sendvičové konstrukce, zamezení vibrací

  • zdravotní nezávadnost

Systém izolace měkké PUR pěny je klasifikován do třídy E, a tudíž se jedná o samozhášivou pěnu. Proto se jedná, v případě jakéhokoliv ohrožení požárem, o velmi bezpečný materiál.

Systém izolace pomocí měkké PUR pěny je ve všech hygienických a ekologických ohledech absolutně zdravotně nezávadný. Neobsahuje žádné formaldehydy, ani CFC nebo HCFC látky, či další dráždivé látky z hlediska VOCs. Tento materiál také neobsahuje žádná vlákna. Každý izolační materiál musí mít platný atest.
 

Zdarma nabízíme

Poradíme Vám s řešením tepelných úniků pomocí zaměření termokamerou* a zpracováním protokolu čí výběrem vhodného izolantu.

*Měření termokamerou je zdarma v případě závazné objednávky či realizované zakázky. V případě zájmu pouze o službu „měření termokamerou“ je realizace zpoplatněna.

Může vás zajímat

PUR pěna s uzavřenou buněčnou strukturou - polotvrdá pěna

PUR pěna s uzavřenou buněčnou strukturou - polotvrdá pěna

Jedná se o dvoukomponentní, polyuretanovou pěnu s převážně uzavřenou buněčnou strukturou. Aplikace probíhá v různých objemových hmotnostech od 30 do 60 kg/m3. Získání potřebné izolace probíhá vysokotlakým nástřikem na daný podklad, který mohou tvořit například ocelové plechy nebo z barevných kovů.
PUR tvrdá pěna

PUR tvrdá pěna

PUR pěna pro střešní izolaci je primárně určena pro zateplení či rekonstrukci plochých, šikmých či jakkoliv tvarovaných střech. Jedná se o tepelně - hydroizolační systém vytvářející bezsparou izolační nenasákavou vrstvu a to přímo na povrchu, který má být izolován. Zpracování izolace tímto způsobem probíhá obvykle …
Stříkaná izolační pěna

Stříkaná izolační pěna

Nejvíce žádaná tepelná izolace současné doby je stříkaná izolační pěna . Jedná se o zateplení nové generace , která bezvadně přilne ke všem materiálům. Nejenže po její aplikaci nevznikají žádné netěsnosti a tepelné mosty, ale díky jejím izolačním schopnostem lze reálně snížit náklady na vytápění až o 50% .