PUR pěna s uzavřenou buněčnou strukturou - polotvrdá pěna

Jedná se o dvoukomponentní, polyuretanovou pěnu s převážně uzavřenou buněčnou strukturou. Aplikace probíhá v různých objemových hmotnostech od 30 do 60 kg/m3. Získání potřebné izolace probíhá vysokotlakým nástřikem na daný podklad, který mohou tvořit například ocelové plechy nebo z barevných kovů. Stejně tak může být podkladový materiál beton, vláknocement, cementovláknité podklady, či dřevoštěpkové. Izolace je vhodná také k zateplení nebo „odhlučnění“ vnitřních prostor, kde se aplikuje na sádrokartonové desky, laminát, dále na různé folie či tkaniny.

Tento izolační systém je převážně určen pro zateplení podkroví, stropů, stěn a řady dalších vodorovných, kolmých, šikmých či jakkoliv tvarovaných ploch. Koeficient tepelné vodivosti izolační pěny s objemovou hmotností 35 +- 10 Kg/ m3 je λ = 0,025 .

Hlavní výhody tvrdé pěny:

  • vyznačuje se vynikajícími tepelně - izolačními vlastnosti
  • bezespárové provedení tepelná izolace
  • perfektní přilnavost k podkladu
  • dokonalé zatěsnění důležitých detailů a složitých tvarovaných povrchů
  • silné zpevnění sendvičové konstrukce a následnému zamezení vibrací
  • vysoká odolnost v agresivním prostředí
  • rychlost vyhotovení oproti standardnímu postupu zateplení

Systém izolace pomocí tvrdé PUR pěny je klasifikován do třídy E, a tudíž se jedná o samozhášivou pěnu. Proto se jedná, v případě jakéhokoliv ohrožení požárem, o velmi bezpečný materiál.

Systém izolace tvrdých PUR pěn je absolutně hygienicky a ekologický nezávadný. Neobsahuje žádné formaldehydy, CFC nebo HCFC látky, či jiné dráždivé látky z hlediska VOCs. Tento materiál neobsahuje žádná vlákna. Každý izolační materiál musí mít platný atest.

Zdarma nabízíme

Poradíme Vám s řešením tepelných úniků pomocí zaměření termokamerou* a zpracováním protokolu či výběrem vhodného izolantu.

*Měření termokamerou je zdarma v případě závazné objednávky či realizované zakázky. V případě zájmu pouze o službu „měření termokamerou“ je realizace zpoplatněna.