Foukaná dřevovláknitá izolace

Foukaná dřevovláknitá izolace je složena z čistých volných dřevěných vláken, která nabízí opravdu spolehlivou tepelnou, ale i zvukovou izolaci.

Stejně jako všechny foukané izolace dokonale vyplňuje všechny duté prostory, nevytváří se tak mezery a spáry, kterými by teplo v budoucnu unikalo ven.

Tato izolace může nabídnout stejné výhody jako přírodní dřevo, mezi které patří zejména jeho trvanlivost, stabilita a velmi známé izolační vlastnosti. Výroba dřevovláknité izolace spočívá na základě rozvlákňování borového dřeva, při kterém se do materiálu přidává fosfát amonný a kyselina boritá. Nabídnout tak může dokonalou ochranu proti škůdcům, ale i plísním, a to se vzrůstajícím ohledem na životní prostředí. Nutné je však samotnou izolaci ochránit proti povětrnostním vlivům.

Využití dřevovláknité izolace je pro zateplení a protihlukové opatření vnějších, ale i vnitřních konstrukcí. Samotná aplikace probíhá pomocí volného foukání, nebo za pomoci tzv. objemového plnění do před připravených dutin stěn, stropů či střešních prostor. Strukturou materiálu nemohou vznikat tolik nechtěné spáry, jelikož se izolace dostane i do těžce dosažitelných oblastí.

Současná technologie foukání zajišťuje rychlou práci a hladký přesun materiálu, proto při aplikaci nevznikají žádné odpady.

 


 

Zdarma nabízíme

Poradíme Vám s řešením tepelných úniků pomocí zaměření termokamerou* a zpracováním protokolu či výběrem vhodného izolantu.

*Měření termokamerou je zdarma v případě závazné objednávky či realizované zakázky. V případě zájmu pouze o službu „měření termokamerou“ je realizace zpoplatněna.