Jak izolací ušetřit

Kdokoli z nás, si mohl každoročně s nástupem chladného období všimnout, že se každý dostatečně nezateplený dům, může změnit v jednu velkou nevytopitelnou lednici. A i když se snažíme ventilem ústředního topení točit na maximum, nebo přikládáme čím dál více dřeva do svých kotlů, stále cítíte, že je nám stále větší a větší zima.

Bohužel za tento fakt může ve většině případů nedostatečné zateplení nebo absolutní nepřítomnost izolace domu, ve kterém žijete. Ať už z důvodu použití nedostatečných materiálů při jeho výstavbě, či díky zastaralým technologickým způsobům stavby, které daný účel už dávno splnily. Vzniká tak nekontrolovaný únik tepla a současně poškozovaní samotné stavby nepřízní klimatických podmínek nebo nepřiměřeného působení UV záření.

Nehledě na to, můžete pocítit další průvan, který vás určitě nezahřeje a to v ročním zúčtování. Jelikož ceny energií neustále stoupají a my díky nedostatečné izolaci vyhříváme „nevytopitelný„ byt či dům, zvyšujeme naše náklady, někdy až na dvojnásobek běžné spotřeby.


Pokud si říkáte, že vám přeci před časem vyměnili okna, nebo jste použili nejnovější trendy ve stavebnictví, tak to musí přeci k izolaci samotného domu stačit, pak lze se svolením říct, že dům bez řádného zateplení, na tom bude časem naprosto obdobně, jakoby okna byly původní. Stejně tak novostavba, která bez vhodné izolace nebude ušetřena nepříznivým vlivům počasí a UV záření. Konečné tepelné ztráty budou značné, a to díky použitým materiálům, které k tomu nejsou uzpůsobeny a tím neschopny „teplo“ uvnitř udržet.

K velkým únikům tepla dochází, mimo jiné, také skrze zdi, které jsou v případě starších zástaveb často z cihel, například ty pálené v sobě mají tendenci uchovávat vlhkost, které v bytě či domě působí plísně. Situace panelového bydlení je na tom o něco lépe, avšak i zde se nedostatečná izolace projeví v materiálu zanecháváním značných klimatických stop například v podobě drolení materiálů aj. V případě pořizování novostavby je také dobré myslet dopředu na vhodné zateplení objektu a snížit si tak náklady na vytápění hned na začátku.

Zvažte proto, co je pro Vás při výběru izolace důležité? Konečná cena nebo budoucí užitné vlastnosti? Vhodnou izolací můžete totiž získat nejen výhodu udržitelného tepla v chladném období, ale také dostatečnou ochranu před tepelnými zisky (například v letním období velice příjemná záležitost), v neposlední řadě určité zamezení pronikání nechtěných akustických vjemů, se kterými se často setkáváme například u skeletových dřevostaveb.

Současný trh nabízí velké množství izolačních materiálů. Naše firma se zabývá aplikací nejmodernějších izolačních technologií. Dokážeme Vám sestavit izolační plán pro Váš dům na míru. Zdarma poskytujeme odborné poradenství i vytvoření cenové nabídky.

Čím dříve se začnete zabývat izolací vašeho domu, tím dříve začnete šetřit.

Nevíte si rady, jak vybrat izolační materiál? Neváhejte, ozvete se nám

Zdarma nabízíme

Poradíme Vám s řešením tepelných úniků pomocí zaměření termokamerou* a zpracováním protokolu či výběrem vhodného izolantu.

*Měření termokamerou je zdarma v případě závazné objednávky či realizované zakázky. V případě zájmu pouze o službu „měření termokamerou“ je realizace zpoplatněna.