PUR tvrdá pěna

PUR pěna pro střešní izolaci je primárně určena pro zateplení či rekonstrukci plochých, šikmých či jakkoliv tvarovaných střech. Jedná se o tepelně - hydroizolační systém vytvářející bezsparou izolační nenasákavou vrstvu a to přímo na povrchu, který má být izolován. Zpracování izolace tímto způsobem probíhá obvykle vysokotlakým nástřikem na podklad, který mohou tvořit například asfaltové pásy, ocelové plechy, plechy z barevných kovů, nebo také betonový podklad, vláknocementové, cementovláknité desky, laminát aj. Tvrdá PUR pěna se používá také pro izolaci podlah pod podlahové topení.

Tento systém lze kombinovat s vrstvou stabilizovaného EPS, který slouží jako doplňková tepelná izolace. V případě jeho použití v exteriéru se doplňuje o druhou, tzv. UV ochrannou vrstvou, chránící vrstvu pěny proti nežádoucím účinkům slunečního záření, zároveň také vůči dalším klimatickým vlivům. Pro zajištění dostatečné ochrany této izolace se používají speciální akrylové nebo silikonové nátěry s životností v řádu i desítek let.
 

Hlavní výhody PUR pěny pro střešní izolace:
 

  • celoplošná a bezespárová vodotěsná izolace
  • perfektní tepelná izolace bez tepelných mostů
  • nízké statické zatížení stavby
  • tepelný odpor přesně úměrný tloušťce vrstvy izolace
  • absolutní přilnavost vrstvy pěny k podkladu a tím zatěsnění složitých tvarových podkladů
  • vysoká odolnost agresivnímu prostředí a biologickým vlivům
  • plně pochůzná vrstva
     

Systém izolace PUR střešní pěny je klasifikován do třídy E, a tudíž se jedná o samozhášivou pěnu. Proto se jedná, v případě jakéhokoliv ohrožení požárem, o velmi bezpečný materiál.

Systém izolace PUR střešní pěny je ve všech hygienických a ekologických směrech absolutně nezávadný.

Neobsahuje žádné formaldehydy, CFC nebo HCFC látky, či jiné dráždivé látky z hlediska VOCs. Tento materiál neobsahuje žádná vlákna. Každý izolační materiál musí mít platný atest.
 

Zdarma nabízíme

Poradíme Vám s řešením tepelných úniků pomocí zaměření termokamerou* a zpracováním protokolu či výběrem vhodného izolantu.

*Měření termokamerou je zdarma v případě závazné objednávky či realizované zakázky. V případě zájmu pouze o službu „měření termokamerou“ je realizace zpoplatněna.